The first semester honor roll at North Platte St. Patrick Jr/Sr High:

A’ honor roll

7th grade —  Brooke Brosius, Kallen Brown, Jackson Condon, Cyline Covey, Justin Davies, Arihanth

Koduri, Iliana Pavlik, Olivia Phelps, Gianna Pieper, Marley Thomsen and Ruby Uerling.

Eighth – Timothy Blakely, Jaxon Braithwait, Kaelyn Brandt, Kylee Childears, Ashley Gartner, Coltan

Ham, Benjamin Heirigs, Tucker Kemp, Peyton Kramer, Spencer Mostek, MaKenna Nelson, Francis

(Xavier) Pieper and Brycen Somers-Dehaney.

Ninth — Kason Baker, Hudson Deeds, Emilio Dimas, Paige Dodson, Michael (Trey) Furmanski, Mason

Giebler, Nicholas Krondak, Savannah Miles, Jamie Murtaugh, Aashi Naidoo, Maggie Nichols, Dimitri

Pettit, Logan Robirds, Isabelle Scholz, Landon Shepherd, Rameja Somers-Dehaney, Cooper Swanson,

Sutton Tickle, Hazel Uerling, AvaWelch, DanYale Zheng and Daria Zheng.

10th— Cade Brandt, Irma (Stephanie) Budke, Gabriella Caudillo, Reese Fleck, Braelyn Gifford, Ellie

Hanna, Kinsey Kimberling, Cara Roberg, Gabriella Swift, Tyler Townsend, NevaWhite and Natalia

Wiezorek.

11th — Jensen Becher, Maci Cox, Chloe Guo, Hailey Guthrie, James Heirigs, William Krondak,

Jarrett Miles, Alayna Niesen, Helana Pettit and William Tolstedt.

12th — Kristin Brandt, Andrew Brosius, Halley Childears, Josh Davies, Gage Deeds, Olivia Dimas,

Mathew (Luke) Ekdahl, Seth Engler, Kailee Foust, Michaela Giebler, Madison Gifford, Dakota Guthrie,

Tonja Heirigs, William Moats, Megan Montgomery, Casey Perlinger-Jett, Olivia Phillips, Samuel Scholz and Mae Siegel.

‘A/B’ honor roll

Seventh — Trey Allison, Zaleah Cartwright, Benjamin Hankla, Karmella Klein, Lily Logan and Jayce

Roberts.

Eighth —  Julianah Caudillo, Lane Citta, Bennett Korensky, Brenna Ningen and Kadyn Pavlik.

Ninth — Derek Ebmeier, Marko Freitas, Allison Guthrie, Aidan Long and TaelorWilson.

10th — Sophia Baca, Porter Connick, Logan Dodson, Gabriel Garcia Dura, Kloee Hewgley-Baldwin,

Ladik Husted, Isaac Irish, Jaxon Knisley and Braxton Richards.

11th  — Coy Baker, Kai Brown, Ava Dimas, Brecken Erickson, Thomas Gale and Benjamin Melton.

12th — Zarek Branch, Yuchen Liu and Matthew Phelps.

© 2023 The North Platte Bulletin. All rights reserved.